Startside / Innovasjonsledelse / SIVA-skolen
Nyheter

Innovasjonen yngler i hele landet
Det foregår mye innovasjon og nyskaping i det ganske land. Med noen grep kan vi få innovasjonen til å yngle enda mer.

Gründerkvinner på Kapp
Kapp Næringshage tar del i SIVAs kvinnovasjonsprogram. Vi har møtt ni kvinnelige gründere med stort pågangsmot, og veileder Erik Aune.

Grunnsteinnedleggelse Rock City
Kulturminister Anniken Huitfeldt kommer til Namsos torsdag 19. august for å legge ned grunnsteinen for Rock City og rockehotellet i Namsos på Vestre Havn.
SIVA-skolen
SIVA-skolen skal bidra til utvikling og opplæring av SIVAs ansatte og aktører i innovasjonssystemet. Vi ønsker å ha et åpent, engasjerende og utviklende arbeidsmiljø, både internt i organisasjonen og i nettverket.
Skolen eies og organiseres av SIVA, men kompetansehevingen gjennomføres i et samarbeid med universiteter, høgskoler og private aktører. Kompetansen hentes også fra nettverk og internt i SIVA.
Alle kursene vi gir er basert på ansattes kompetansebehov og tilbakemeldinger med hensyn til kvalitet, intensitet og varighet.
SIVA-skolens målgrupper er i første rekke medarbeidere i SIVA. Ledere og medarbeidere i nettverket, eksterne aktører i Norge og internasjonale organisasjoner.
5 gode grunner til å delta på SIVA-skolen
1. Du blir kjent med SIVA
2. Du får faglig påfyll og kompetanseheving
3. Du får mulighet til systematisk karriereplanlegging
4. Bruke ny kunnskap i arbeidet
5. Du blir kjent med oppdatert kunnskap om innovasjon













